Karta pracy od piastów do jagiellonów

Pobierz

Nie zdołali odzyskać Śląska i zerwali wszelkie kontakty z Pomorzem Zachodnim.. Najpierw uczniowie muszą w odpowiednim miejscu osi poziomej (taśmy chronologicznej) umieścić imiona.POLSKA PIERWSZYCH PIASTÓW - DRUŻYNA DRUŻYNA-wojsko pierwszych Piastów, składało się z kilku tysięcy wojów utrzymywanych wraz z rodzinami przez władcę.. Mieszko I i chrzest Polski.. Mieszko I (około 960-992) 2.. Widzimy, więc, jak gigantyczne tereny obejmowało to państwo, które sięgało od morza do morza.. Panowali: na Litwie w latach i , w Polsce , na Węgrzech w latach i , w Czechach w latach .. W POLSCE PIASTÓW I JAGIELLONÓW Sporządź Alfabet czasów Piastów i Jagiellonów.. Co się wydarzyło?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Sprawdzian "Od Piastów do Jagiellonów" - test sprawdzający - rozdział 2.. [0-1] Podkreśl prawidłową odpowiedź.. Bolesław Chrobry () 3.. Nazwa grodu Region Ostrów Lednicki Kraków GdańskKarty do gry dydaktycznej Średniowieczna droga do mądrości - plik pdf Karty z odpowiedziami do gry dydaktycznej Średniowieczna droga do mądrości - plik pdf Plansza do gry dydaktycznej Średniowieczna droga do mądrości - plik jpg Karta Identyfikator postaci historycznej - plik pdf 13. karta pracy - plik pdf | plik doc 13. karta pracy dla dzieci z trudnościami w nauce - plik .Od Piastów do Jagiellonów; Od Piastów do Jagiellonów, test z historii Klasa 4 szkoły podstawowej..

... Inne karty pracy, PDF-y są dostępne w zakładce Pobierz PDF.

Ale historia polski to też wydarzenia smutne jak utrata niepodległości, przegrane powstania czy okres I i II Wojny Światowej.. Legendarne początki państwa polskiego.. Nie udało im się utrzymać na tronie czeskim i węgierskim.Polska Piastów .. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 4.. Kazimierz I Odnowiciel () 5.Bolesław II Śmiały () 6.Władysław I Herman () 7.Bolesław III Krzywousty () 8.Władysław Łokietek () 9.Kazimierz III Wielki () Dynastia Jagiellonów : 1.Jadwiga Andegaweńska() 2 .Test zawiera podstawowe pytania, które mogą pojawić się na testach gimnazjalnych.. Pytania ze średniowiecza w Polsce, historia Polski od Piastów do Jagiellonów.Jagiellonowie - dynastia królewska wywodząca się od wielkich książąt litewskich, gałąź Giedyminowiczów.. W Polsce Piastów i Jagiellonów (wersja do edycji) na Uczę.pl.. Słowiańskie pochodzenie Polaków.. 0-1 Podanie właściwego wyjaśnienia - 1 p. RAW Paste Data Rozdział II Klucz do testu Za panowania Piastów i Jagiellonów KARTA ODPOWIEDZI - grupa A Nr zad.Pojęcia: dynastia Piastów, Jagiellonów, Andegawenowie, nazwa pierwszej stolicy Polski, plemię, relikwie, żak, gród, diecezja ( tylko, że na jej czele biskup), Słowianie ( tylko, że osiedlili się w Europie w VI wieku) Sprowadzenie krzyżaków do Polski - należy tylko wiedzieć, że zrobił to Konrad Mazowiecki w 1226 rokuZAGADNIENIA NA SPRAWDZIAN - dział od Piastów do Jagiellonów..

Książę Mieszko I pierwszym historycznym władcą Polski.Karta pracy do lekcji powtórzeniowej.

7 Zapoznaj się z mapą i do zamieszczonych w tabeli nazw grodów dopisz nazwy regionów, w któ-0-1 p. rych się one znajdowały.. Od Piastów do Jagiellonów , Klasa 4 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plPolska od Piastów do Jagiellonów test.pdf • dla studentów.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.. Kto zapomina o swojej historii ten skazany jest na jej powtórzenie.. Linia pozioma to oś czasu Skalą są kolejne półwiecza od 950 do 1150 roku.. Przy każdej z liter wpisz odpowiednie hasło oraz wklej karteczkę z właściwym objaśnieniem.. Materiały służące do weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia, dostępne w formacie PDF przygotowane do wydrukowaniaPolska w czasach Jagiellonów - ćwiczenia do historii dla uczniów szkoły podstawowej.. KARTA PRACY DO LEKCJI POWTÓRZENIOWEJ DZIAŁ III.. NACOBEZU: Daty -966, 1410, 1411, 1000, 1364, 997, 1226, 1385, 1025, .. ZAGADNIENIA DO SPRAWDZIANU - dział Polska pierwszych Piastów ; KARTA POWTÓRKOWA NR 6 - KLASA I (PIASTOWIE) ZAGADNIENIA DO SPRAWDZIANU - dział Polska pierwszych Piastów .II.. Polityka zagraniczna Jagiellonów doprowadziła także do zmian w stosunkach handlowych z zagranicą i utworzono liczne nowe szlaki handlowe, a istniejące zostały znacznie rozwinięte.Jagiellonowie przywiązywali zbyt mało uwagi do zachodnich obszarów, będących niegdyś własnością Piastów..

Złoty wiek Polski, wojna z Zakonem Krzyżackim, Polska u schyłku średniowiecza.Dyanstia piastów : 1.

Wytnij karteczki z objaśnieniami pojęć.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Historia Polski jest pełna niezwykłych wydarzeń, ciekawych faktów, wspaniałych bitew i wielkich władców.. A _____ _____ B _____Od Piastów do Jagiellonów - historyczne fiszki [Pobierz PDF] 13 marca 2018 / 6 komentarzy.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!mogła realizować plan odzyskania dostępu do Bałtyku.. Córka króla Czech i Węgier Władysława II Jagiellończyka i Anny de Foix.. Nazwa Polska pochodzi od plemienia A. Mazowszanie.. Pytania dotyczą historii Polski pod panowaniem pierwszych królów z dynastii Piastów.. W Polsce Piastów i Jagiellonów na Uczę.pl.. Zawiera 18 pytań.. Nazwa dynastii pochodzi od imienia Jagiełło (Jogaila), które nosił założyciel dynastii, Władysław II Jagiełło, wielki .Start studying Za panowania Piastów i Jagiellonów.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Od Piastów do Jagiellonów Test podsumowujący rozdział II Test.. Dział III.. Od połowy XI wieku władcy przestali bezpośrednio utrzymywać wojów i zaczęli osadzać ich na ziemi.Południowa granica sięgała do Morza Czarnego, Gałacza..

Nie pozwólmy więc aby pamięć o bohaterach i ich chwalebnych czynach została ...Jagiellonowie lit. Jogailaičiai - gałąź dynastii Giedyminowiczów, wywodząca się od Władysława II Jagiełły, wielkiego księcia litewskiego i króla Polski.Jej przedstawiciele panowali w Polsce w latach , na Litwie w latach i , w Czechach w latach oraz na Węgrzech w latach i .Uczniowie dostają karty pracy, na których znajduje się wykres.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt