Wyjaśnij dlaczego w środkowym i dolnym biegu rzeki

Pobierz

Akumulacja zachodzi na większości odcinków koryta rzeki: Najbardziej widoczna jest jednak u jej ujścia, gdzie siła transportowa wody jest nie znaczna.Rzeka w środkowym odcinku niesie żwir i piasek.. W środkowym i dolnym biegu rzeki świat roślin i zwierząt jest bogatszy niż w górnym biegu, .W środkowym i dolnym biegu rzek rośliny i zwierzęta nie muszą walczyć z silnym prądem wody, ale woda nie jest już taka czysta.. 2011-12-18 14:34:38 Ze względu na dużą szybkość płynięcia rzeki w górnym jej biegu, Odpowiedź na zadanie z Tajemnice przyrody 4.. 2009-12-09 17:51:43 Jakie są przystosowania istot żywych do życia w poszczególnych częściach rzeki [w biegu górnym , środkowym , dolnym [ ?. Rzeka może wypływać z jeziora, wywierzyska, czoła lodowca, rzadko z obszarów bagiennych.. W zakolach pojawia się grążel żółty i rzęsa wodna.W górnym biegu rzeki dominuje erozja wgłębna i erozja wsteczna, w środkowym biegu - erozja boczna i mogą tworzyć się tam meandry.. Ps nie chce niczego ściągać.. Daje dużo punktów.. W biegu dolnym erozja jest, nieznaczna, co umożliwia akumulowanie transportowanego materiału skalnego.. W środkowym i dolnym biegu rzeki świat roślin i zwierząt jest bogatszy niż w górnym biegu, ponieważ woda płynie tam zdecydowanie wolniej.. a) tak b) nie 14) Czy woda w rzece płynie od ujścia do źródła?. Pomocy!.

2012-01-12 17:01:24 jakie istoty żyją w dolnym biegu rzeki ?

Question from @Ogosia134 - Szkoła podstawowa - Biologiaa) tak b) nie 11) Czy w wodzie jest mniej tlenu niż na lądzie?. Proces ten jest odpowiedzialny za powstawanie dolin rzecznych o charakterystycznym kształcie przypominającym literę V (tzw. doliny V- kształtne).Wyjaśnij ,dlaczego w środkowym i dolnym biegu rzeki świat roślin jest bogatszy niż w górnym biegu.. Zadanie.. 2.wyjaśnij dlaczego niektóre rzeki tworzą przy ujściach delty a inne mają ujścia lejkowate.Górny bieg rzeki charakteryzuje się najintensywniej zachodzącymi procesami erozji wgłębnej, czyli takiej, która zachodzi w podłożu i prowadzi do ustawicznego obniżania dna.. W środkowym i dolnym biegu rzeki świat roślin i zwierząt jest bogatszy niż w górnym biegu, ponieważ.Dlaczego w środkowym i dolnym biegu rzeki świat roślin i zwierząt jest bogatszy niż w biegu górnym?.

Rośliny typowe dla dna rzek w środkowym i dolnym biegu to na przykład rogatek.

- dolny - niewielki spadek wody, mała prędkość, rzeka niesie muły, dominuje akumulacja Ujście rzeki - zależy od ukształtowania dna zbiornika, do którego uchodzi i ruchów wód morskich: - ujście deltowate - powstaje gdy zbiornik jest płytki i brak w nim silnych prądów i pływów .Wyjaśnij, dlaczego w środkowym i dolnym biegu rzeki świat roślin i zwierząt jest bogatszy niż w górnym biegu.. Tym osobom oceny się wahają, dlatego,jeżeli chcą mieć wyższą muszą wyczerpująco odpowiedzieć na to pytanie.Rzeka - naturalny ciek wodny z ukształtowanym w wyniku erozji korytem, płynący - pod wpływem działania siły grawitacji - w łożysku lub w dolinie.. Pomocy!. Może też być połączeniem potoków.. Odpowiedź Guest Ponieważ w górnym biegu woda w rzece płynie szybko i niszczy rośliny rosnące na dnie.Nie pozwala też wielu zwierzętom pozostać np. na dnie.Wyjaśnij ,dlaczego w środkowym i dolnym biegu rzeki świat roślin jest bogatszy niż w górnym biegu.. UWAGA!. Question from @Oliwierbengier4 - Szkoła podstawowa - Przyroda1.Opisz cechy charakteryzujące poszczególnych odcinków rzeki.. W dolnym biegu, a zwłaszcza u ujścia do morza lub jeziora, rzeka nie ma już siły erozyjnej, stopniowo traci zdolność transportu materiału i go osadza - to akumulacja .W biegu środkowym woda płynie wolniej, dlatego procesy erozyjne stopniowo maleją wraz z kolejnymi kilometrami biegu rzeki..

a) tak b) nie 13) Czy w środkowym biegu rzeki woda płynie zakolami?

Wyjaśnij dlaczego w środkowym i dolnym brzegu rzeki świąt roślin i zwierząt jest bogatszy niż w górnym brzegu rzeki - - Pytania i odpowiedzi - Przyroda .. Kliknij tutaj, aby przejść na stronę główną serwisu odrabiamy.pl.. Bo w dolnym i środkowym biegu rzeki, rzeka płynie wolniej niż w górnym, dlatego świat zwierząt i roślin jest tam bogatszy.Wyjaśnij, dlaczego w środkowym i dolnym brzegu rzeki świat roślin i zwierząt jest bogatszy niż w górnym biegu.. Krótko 2-3 zdania.. Question from @olapp11 - Gimnazjum - Biologia Wyjaśnij dlaczego w środkowym i dolnym brzegu rzeki świąt roślin i zwierząt jest bogatszy niż w górnym brzegu rzeki - - Pytania i odpowiedzi - Przyroda .. Odpowiedź Guest.. - dolny - niewielki spadek wody, mała prędkość- , rzeka niesie muły, dominuje akumulacja Ujście rzeki - zależy od ukształtowania dna zbiornika, do którego uchodzi i ruchów wód morskich: ujście deltowate - powstaje gdy zbiornik jest płytki i brak w nim silnych prądów i pływów.Wyjaśnij, dlaczego świat przyrody ożywionej jest bogatszy w dolnym biegu rzeki niż w górnym.. PodręcznikWyjaśnij, dlaczego w środkowym i dolnym brzegu rzeki świat roślin i zwierząt jest bogatszym niż w górnym biegu.. Ps nie chce niczego ściągać.. Przepuszcza mniej światła i zawiera mniej tlenu..

a) tak b) nie 12) Czy szybkość płynącej wody jest największa w dolnym biegu rzeki?

Question from @Ogosia134 - Szkoła podstawowa - Biologia1.scharakteryzuj rzeźbotwórcza działalność rzek w jej górnym, środkowym i dolnym biegu.. 2012-01-12 17:01:24 Jakie są przystosowania istot żywych do życia w poszczególnych częściach rzeki [w biegu górnym , środkowym , dolnym [ ?. Wykonaną pracę domową(zadania 1,2,3) proszę przesłać na adres mailowy:Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: wyjaśnij dlaczego świat przyrody ożywionej jest bogatszy w dolnym biegu rzeki niż w górnymprognozowana musi wykonać to zadanie " Wyjaśnij, dlaczego w środkowym i dolnym biegu rzeki świat roślin i zwierząt jest bogatszy niż w górnym biegu".. Szybkość przemieszczania się wody w rzece nie jest jednakowa, najszybciej płynie w nurcie.. To sprawia, że rośliny mogą się tam spokojnie zakorzenić i nie są porywane przez wartki nurt rzeki.Również zwierzęta w wolniej płynącej wodzie mają lepsze warunki do żerowania oraz rozmnażania się.Dlaczego w środkowym i dolnym biegu rzeki świat roślin i zwierząt jest bogatszy niż w biegu górnym?. Dotyczy to tylko numerów 1,3,4,13,17,19,22,24.. Oglądasz stare wydanie książki.. Woda nie jest już w stanie przenosić najcięższych skał, zostają wiec one zakumulowane, ale nadal posiada dość siły by transportować w dół rzeki materiał lżejszy.Rzeka w środkowym odcinku niesie żwir i piasek.. Daje dużo punktów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt