Test z odpowiedziami z zemsty

Pobierz

Zapraszam do rozwiązywania testu.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?Zemsta - Aleksander Fredro - streszczenie i opracowanie.. Od łatwego do trudnego poziomu !. Powiązane tematy.. Aleksander Niemicki Aleksander Fredro Adam Mickiewicz Juliusz Słowacki Jakim gatunkiem literackim jest "Zemsta"?. 1.Cześnik wygonił Papkina ze wsi 2.Wacław zabił Cześnika.. a) Piotr b) Władysław c) Adam d) Józef e) Janusz f) Mateusz 3) O co kłócili się Rejent i Cześnik?Autorem "Zemsty" jest Aleksander Fredro.. Zemsta - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Zemsta.Test wiedzy z "Zemsty".. Jak dobrze pamiętasz treść "Zemsty"?. Ilość pytań: 32 Rozwiązywany: 655159 razy Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.. Komu planował oświadczyć się Cześnik?. 1.Cześnik zabił Rejenta 2.Papkin ożenił się z Podstoliną.. W jakiej epoce powstało to dzieło?. Wszystko wybuchło za sprawą Jacka Soplicy.. Ulubione powiedzonko to "Niech się dzieje wola nieba/ z nią sie zawsze zgadzać trzeba".Zemsta - kartkówka, test z lektury.. a) Adam Mickiewicz b) Aleksander Fredro c) Ferenc Molnár d) Juliusz Słowacki e) Neron f) Autor nieznany 2) Jak naprawdę miał na imię Papkin?. Kto wypowiada te słowa?. Jakie zadania narzuciła Klara.. Jaki to gatunek literacki?. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu..

Przykładowa kartkówka z "Zemsty" z odpowiedziami.

Punkt kulminacyjny "Zemsty" następuje, gdy: a) Cześnik wyzywa na pojedynek RejentaPlik Sprawdzian Zemsta.rtf na koncie użytkownika hana1416 • folder Dokumenty • Data dodania: 8 kwi 2013.sprawdzian z zemsty z odpowiedziami chomikuj calldownsmugpor90 : sprawdzian z zemsty z odpowiedziami chomikuj Plik znajdziesz pod adresem:.. Kto spiewa przy akompaniamencie angielskiej gitary.. Kalambury!Komizm postaci w "Zemście" polega na: a) upodobnieniu postaci do rzeczywistych typów charakterologicznych.. Do jakiego rodzaju literackiego zaliczamy "Zemstę"?. w Wacławie 5. c) ukazaniu bohaterów z różnych warstw społecznych.. Ile aktów ma zemsta?. Rozwiąż test!Zemsta - Test.. Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Aleksander Fredro, "Zemsta" - test z lektury na poziomie trudnym.. Rejent Milczek Cześnik RaptusiewiczPlik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012Test matryc Ravena - skala trudności .. C.Lektura - Sprawdź swoją wiedzę *Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. Jakie nazwiska mieli Cześnik i Rejent.. W kim zakochana jest Klara?. Ulubionym powiedzeniem Cześnika było: a. niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba b. kaduka c. mocium panie d. trudno będzie 2..

Cześnik 6.May 30, 2022May 10, 2021Przykładowa kartkówka z "Zemsty" z odpowiedziami.

2.Przykładowe pytania na sprawdzianie z "Zemsty": Jakim rodzajem i gatunkiem jest "Zemsta".Nov 22, 2021Zemsta - Test 1) Kto jest autorem "Zemsty"?. Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Przekonaj się, ile wciąż pamiętasz z tej lektury!. Fałsz b. Prawda 4.Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. Gdzie miała znajdować się trucizna, której obawiał się Papkin?. Która z kobiet to Podstolina?. Dzieło to powstało w epoce romantyzmu.. bratanicą 3.. Zamożny wdowiec, Ojciec Wacława, skromny małomówny, fałszywy, skompy.. Lektura - Sprawdź swoją wiedzę1.Podstolina i Wacław wzięli ślub 2.Cześnik i Rejent pogodzili się ze sobą.. Pytania i odpowiedzi do lektury Zemsta ( 30) 1.. Jak nazywała się szabla należąca do Papkina?. W skład tej pomocy edukacyjnej wchodzą materiały, które pomogą Ci zdać nauczyć się materiału z danego zakresu.. Ilość pytań: 9 Rozwiązywany: 5825 razy.. Sprawdź się !. d) nadaniu bohaterom dziwacznych imion.. odpowiedź: Zdanie "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba" często powtarzał Rejent Milczek.. Rozwiąż test Powiązane z testem z Zemsty Zemsta - test znajomości lektury Test znajomości lektury Zemsty.. Czyja to charakterystyka?-.. Zemsta to dramat - jest przeznaczona do wystawienia na scenie.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?.

Plik zemsta test ze znajomości lektury z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika echarmon ...Materialy.

Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. b) narrator wypowiada się w trzeciej osobie.Zemsta - sprawdzian wiadomości.. piosenke o .Zemsta Aleksandra Fredry test z lektury *Na ocene celujaca: 1.. Lektura szkolna napisana przez Aleksandra Frerdę.. Rozwiązanie.. Jak nazywał się ukochany Klary?. Powiązane z tym testem.. Rozwiąż quiz z lektury i sprawdź!. W "Zemście": a) narrator rzadko zaznacza swoją obecność.. Jak nazywają się (nazwiska) właściciele dwóch połów zamku?. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Sprawdzian wiadomości z lektury pt. "Zemsta" autorstwa Aleksandra hr.. Z którego wieku pochodziły akta procesów sądowych, które odnalazł Fredro na zamku w Odrzykoniu?. Pytania testowe maja za zadanie sprawdzian.. Jest to komedia, ponieważ ma na celu bawienie odbiorcy.. b) skontrastowaniu bohaterów.. Test składa się z 12 pytań.. Lektura - Sprawdź swoją wiedzę *Uwaga W odpowiedziach występują .Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Wedle jakiej mody najchętniej ubierał się Papkin?. Właściciele dwóch połów zamku to Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek.. Kim dla Cześnika była Klara?. Podstolinie 4.. Ludzie na murze byli ludźmi Rejenta.. Czym ja zechcę, Papkin będzie, Bo mnie Papkin słuchać musi.. powiazane z testem: Test: Zemsta - Aleksander Fredro Sprawdzian ze znajomosci lektury "Zemsta"..

Rozwiąż test!Już teraz dostępny do pobrania jest pomoc szkolna - sprawdzian_z_zemsty_kl_7_nowa_era w jednym z dostępnych formatów - PDF oraz DOC. komedią tragedią odą fraszką Kto jest prawnym opiekunem Klary?

Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. Powtórzenie lektury !. 1) Czas i miejsce akcji w "Zemście" to: a) koniec XVI wieku, stary dworek b) przełom XVIII i XIX wieku, stary zamek c) początek XVIII wieku, stary dworek 2) Rodzaj i gatunek literacki, do których należy "Zemsta", to: a) dramat, tragedia b) dramat, komedia c) epika, komedia 3) "Zemstę" rozpoczyna: a) rozmowa Cześnika z Papkinem b) .Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.. Zadanie z dziadów cz.4 2022-05-22 19:13:21; Wyjaśnij, .Aug 5, 2021Sprawdzian ze znajomości lektury Aleksander Fredro "Zemsta"Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Czyimi sługami są Dyndalski i Śmigalski?. Test składa się z 12 pytań.. 1.Aleksander Fredro - Zemsta - Lektura - Sprawdź swoją wiedzę *Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz o - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.Test wiedzy na temat "Zemsty".. Z kim rozważał ożenek Cześnik?Poziom: trudny Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Zemsta Aleksandra Fredry..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt