Słabe strony ucznia przykłady

Pobierz

2 • Data dodania: 25 lut 2009.. Jakie są moje mocne i słabe strony?Film jest częścią scenariusza "J.uczniowie poznają, uświadamiają sobie swoje mocne strony.. Dlatego wybierz odpowiedź, która będzie idealnie pasować do stanowiska, o które się ubiegasz.. Nie wita się i nie żegna, wydaje jedynie dźwięki nieartykułowane.Mocne strony:-bardzo chętnie uczą się nowych rzeczy,-chętnie uczestniczą w zajęciach i zabawach,-poprawiła się mowa dzieci,-potrafią dłużej skupić się na wykonywanym zadaniu, Słabe strony:-niektóre dzieci mają problemy ze skupieniem uwagi na zajęciach 4.. Biegle wykonuje działania na liczbach w pamięci w obowiązującym zakresie w podstawie programowej.. - od innych można się zarazić chorobami itp. Proszę czekać.. Myśli logicznie i stara się argumentować, bardzoPodkreślamy następujące cechy psychologiczne uważane za przykłady mocnych stron człowieka: Odporność; Ciekawość; Kreatywność; Samokontrola; Inteligencja emocjonalna; Lojalność; Pokora; Mocne i słabe strony osoby w wywiadzie .. Tomek nie przejawia potrzeby komunikowania się z otoczeniem, nawet za pomocą gestów.. Czym są umiejętności?. Można ją jednak łatwo eliminować dzięki treningom i ćwiczeniom.. Przykłady mocnych i słabych stron ucznia - edukacja wczesnoszkolna.. Przyglądajcie się dziecku podczas zabawy, zobaczcie co lubi robić, czy woli bawić się samo czy z rówieśnikami, czy przyjmuje rolę przywódcy czy .Przykłady z życia osobistego (oczywiście te, nie za bardzo intymne) są dobrą alternatywą dla osób z niewielkim doświadczeniem zawodowym..

Mocne strony ucznia.

Efekt: uzupełniony test, samoocena, refleksja nad sobą.. • buduje więzi ze środowiskiem.. • chętnie uczestniczy w życiu rówieśników.. Oto przykłady słabych stron pracowników, na które rekruter może przymknąć oko: niechęć do wystąpień publicznych w pracy informatyka; nieznajomość języka angielskiego w zawodzie pracownika .Najlepiej jest tak przedstawić swoje słabości, aby zostały one odebrane przez pracodawcę jako mocne strony.. Chętnie i starannie pisze - odwzorowuje, sprawnie liczy na konkretach w zakresie 20.. Potraktuj je jednak bardziej jako inspirację, aniżeli uniwersalną odpowiedź na każdą okazję.Mocne i słabe strony przykłady: Dobrze: "Denerwuję się, gdy przemawiam publicznie".. Imię i nazwisko ucznia.. rok szkolny .. To powszechna słaba strona.. Jest kilka cech, o których lepiej nie wspominać.. Źle: "Jestem bardzo nieśmiały i mam problem z zabieraniem głosu na spotkaniach".Mocne strony przedszkola Szczegóły .Plik PRZEDSZKOLNY MOCNE I SŁABE STRONY MYŚLENIA DZIECKA.ppt na koncie.. Bądźcie uważni, rozmawiajcie z dzieckiem i interesujcie się tym, co się u niego dzieje i co je ciekawi.. Szczególną uwagę zwraca na .Jeśli więc na rozmowie kwalifikacyjnej rekruter zapyta Cię o Twoje słabe strony, wymień wadę, która nie ma znaczenia w Twojej pracy..

Mocne i słabe strony dziecka przykłady.

Mocne strony w rozmowie kwalifikacyjnej - przykłady Poniżej przedstawiamy Ci konkretne przykłady mocnych stron, które możesz zaprezentować podczas najbliższej rozmowy kwalifikacyjnej.. Niektórzy przyjmują inny podział.Jakie słabe strony pominąć milczeniem.. Zmieniłabym w sobie napewno to, że bym chciała być bardziej rozmowna i odważniejsza, chociaż i tak uważają mnie za odwazną.Mocne strony Słabe strony; asertywność: introwersja: lojalność: pesymizm: zaangażowanie: gadatliwość: komunikatywność: podatność na stres: otwartość: impulsywność: cierpliwość: łatwowierność: zdyscyplinowanie: nieśmiałośćTego typu działania pozwolą rodzicom upewnić się, jakie są silne strony dziecka, a następnie wspólnie pracować nad ich rozwojem.. Jest to pytanie "oszukiwać", które pojawia się w zdecydowanej większości wywiadów, i którego celem jest poznanie naszego sposobu .SŁABE STRONY - duża ambicja może przerodzić się w ambicję nadmierną, przesadnie determinującą różne aktywności ucznia; - mniejsza wrażliwość na innych (niskie kompetencje społeczne; wrażenie wyniosłości, dużego dystansu); - tendencja do intelektualizacji i racjonalizacji (izolowania uczuć);ARKUSZ WIELOSPECJALISTYCZNEJ OCENY FUNKCJONOWANIA UCZNIA Strona 3 z 9 trudności itp.) ekspresji twarzy, nie posiada zdolności wczuwania się w stan emocjonalny rozmówcy, szkole, nauka wyrażania emocji, docenianie najdrobniejszych postępów, chwalenie na forum klasy Sfera społeczna (kompetencje społeczne, relacje z dorosłymi,Mocne strony dziecka ..

Słabe strony: agresywność, konfliktowość.

Do takich należy brak punktualności i lenistwo.. Imię i nazwisko ucznia………………… rok szkolny ………………………….. Bardzo często podczas rozmowy kwalifikacyjnej pytają nas o nasze słabości, a także o nasze mocne strony.. Nieumiejętność dostosowana się do zasad.Mocne strony: staranność, dokładność, punktualiz, duże poczucie humoru, optymizm Słabe strony: niecierpliwość, brak zaufania w stosunku do nowych osób, nieśmiałość.. - wstawanie rano.. 0.Słabe strony: brak motywacji, brak współpracy, brak wiary w siebie, bunt - praca nad poprawą zachowania, wywiązywaniem się z obowiązków, szukanie dróg dotarcia do dziecka i poszukiwanie motywacji - konsekwencja w działaniu.. Technika analityczna SWOT polega na posegregowaniu posiadanej informacji o danej sprawie na cztery grupy.. Jest koleżeoski.. MOCNE STRONY • chętnie uczestniczy w życiu rówieśników • buduje więzi ze środowiskiem • korzysta z informacji, które są skierowane do niego • odpowiada na zadane pytaniaPrzykładowe słabe i mocne strony ucznia Słabe strony ucznia: nieharmonijny rozwój funkcji intelektualnych;brak umiejętności klasyfikowania i znajdowania powiązań;trudności w rozumieniu typowych codziennych sytuacji, akceptowanych ogólnie zachowań oraz norm i praktyk społecznych;słaby sposób wiedzy ogólnej, trudności w zdobywaniu, przechowywaniu i odzyskiwaniu jej;słaba pamięć trwała generująca problemy opanowania podstawy programowej;słaba zdolność organizacji .słabe rozumienie samodzielnie czytanego tekstu..

DZIECKO - Mocne strony: lubi śpiewać, lubi małe dzieci.

MOCNE STRONY.. -zadania domowe.. • korzysta z informacji, które są skierowane do niego.Przykłady mocnych i słabych stron ucznia - edukacja wczesnoszkolna.. zrozumienie obowiązujących norm społeczno-moralnych; staranność wykonywania zadań; wytrwałość, brak rezygnacji z wykonania zadania; dokonanie operacji na materiale liczbowym; czytanie ciągów wyrazów i tekstu wiązanego całościowego;SŁABE strony: 1.. Maluch może doskonale radzić sobie z matematyką lub mieć zdolności językowe.Mocne strony: Uczeo zgodnie współpracuje w grupie.. Jednocześnie mocne strony i szanse stanowią grupę danych pozytywnych, natomiast słabe strony i zagrożenia zaliczane są do czynników negatywnych.. Słabe strony dziecka - sortuje i klasyfikuje przedmioty - układa puzzle ( 30 elementów) - wskazuje i nazywa części ciała ( swoje i innej osoby) - przerysowuje wzory, układa wg wzoru - dobiera takie same obrazki, dobiera obrazki do cieni, dobiera podobne (nieidentyczne) obrazki - nie rozumie określeń .Jakie są Twoje słabe strony?. mocne strony i słabe strony to czynniki .Funkcjonowanie dziecka z autyzmem w wieku przedszkolnym.W analizie SWOT przyjmuje się, że mocne i słabe strony to czynniki wewnętrzne, natomiast szanse i zagrożenia należą do czynników zewnętrznych.. Wykonuje estetyczne prace plastyczne.. Jeśli jesteś "dumnym posiadaczem" tego rodzaju wad, postaraj się je po prostu zwalczyć.Dlaczego jedni są dobrzy w matematyce, a inni w grze w piłkę nożną?. proszę o odpowiedzi zgodne z pytaniem.. Nie obserwowano zastępczej komunikacji niewerbalnej.. Stosuje przemoc.1 - 2 - 3 - 4 - 5 (bije, kopie, gryzie, pluje, przezywa, obraża, niszczy czyjąś własność lub mienie szkoły, stosuje wulgaryzmy, obraźliwe gesty i miny, mści się, prześladuje,Przykład: Mocne i słabe strony dziecka uzdolnianego matematycznie Marek Chłopiec jest dzieckiem przejawiającym zdolności matematyczno - logiczne.. Metody pracy: praca samodzielna, plenum.. Żeby rozpoznać mocne strony malucha, musicie go bacznie obserwować.. Skąd rodzice mogą wiedzieć, jakich predyspozycji szukać u swoich dzieci?. potrafię być chamska, jestem wredna, agresywna, czasem i bezczelna, wysokie mniemanie o sobie, zazdrość, zarozumiałość, kłamstwo, czasem lenistwo, postawa egoistyczna, hipokrytka, .Słabe strony dziecka: Chłopiec nie mówi, brak jest komunikacyjnej funkcji mowy.. Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.SŁABE: - męczenie się ze znienawidzonymi przedmiotami/ nauczycielami.. Jest zaradny i samodzielny w sytuacjach codziennych np. ubieranie.. Przykłady mocnych stron dziecka to między innymi talent plastyczny, muzyczny czy sportowy.. Niektóre z nich będą odpowiednie tylko w szczególnych przypadkach.. Istnieje kilka możliwych odpowiedzi, które zawsze zadziałają..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt