Punktacja matury pisemnej z jezyka polskiego

Pobierz

Mogłoby się wydawać, że właśnie ten egzamin jest najłatwiejszy.. Matura podstawowa z języka polskiego odbędzie się 4 maja (środa).. W przeciwnym razie nie dostaniesz punktów za styl, język, ortografię, a nawet kompozycję.. Pokazuję jakie metody stosować, tak, abyś w ogóle nie musiał przejmować się tym, czy zdasz.. Przygotowanie.. Poprawność środków językowych (maksymalnie 2 punkty) 2 punkty Brak błędów lub nieliczne błędy niezakłócające komunikacji lub sporadycznie zakłócające komunikację.Jan 22, 20214.. Razem uczymy się jak pisać rozprawki, interpretacje, które są najwyżej punktowaną częścią matury pisemnej.. 5 pkt (25% punktacji) za prezentację, w tym: max.. 2 pkt za kompozycję prezentacji max.. 1.Oznacza to, że na maturze ustnej z języka polskiego trzeba zdobyć co najmniej 12 punktów, a w jej części pisemnej aż 21.. Zobacz harmonogram!. Chcąc sprawdzić czy rzeczywiście jestem aż tak kiepski czy może zostałem nieuczciwie potraktowany, poprosiłem o sprawdzenie arkusza drugiego polonistę.May 10, 2022O ledwie dziesięć minut jest dłuższa rozszerzona matura z języka polskiego od tej podstawowej.. 7 pkt (35% punktacji) za rozmowę z egzaminatorem max.. 8 pkt (40% punktacji) za językAug 12, 2020May 4, 2022Sep 26, 2020Jeżeli tego nie zrobisz, to za każdy nieprzeanalizowany tekst stracisz co najmniej 1/3 punktów.. Ok, rozumiemMay 4, 2022Feb 10, 2022Do matury pisemnej z języka polskiego warto zacząć przygotowywać się już na początku szkoły średniej - najlepiej robić przejrzyste notatki, czytać każdą lekturę i ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem..

Przebieg ustnej matura z języka polskiego.

Nawet, gdyby pewne rzeczy miały się powtarzać - warto, aby ta wypowiedź tyle miała.. Odpowiedz.. Mogłoby się wydawać, że właśnie ten egzamin jest najłatwiejszy.Matura język polski 2022: Matura 2008-2023: informatory: CKE: Informator maturalny język polski: Matura od 2023: .. a kiedy będą udostępnione matury 2021 termin dodatkowy?. Stworzyłam je w oparciu o własne doświadczenia.. Stworzyłam je w oparciu o własne doświadczenia.. Nie jest to już zwykła prezentacja, którą maturzysta przygotowywał z wyprzedzeniem w domu, lecz .May 4, 2021Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie.. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.. Uważaj na błąd kardynalny!. W sumie bowiem do zdobycia jest 70 punktów, z czego owe 30 proc. wynosi 21.. Streszczenia lekturPisemna matura z języka polskiego na poziomie podstawowym dzieli się na dwie części: w pierwszej sprawdza ona nasze umiejętności wykonywania na tekście nieliterackim operacji dowodzących jego rozumienia (część testowa), a w drugiej zdolność tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej w formie wypracowania - rozprawki lub interpretacji tekstu poetyckiego.May 10, 2022Na ostatniej maturze próbnej z CKE z języka polskiego uzyskałem żenująco niski wynik: 38% - okazało się, że za wypracowanie dostałem 14 pkt..

Matura ustna z języka polskiego składa się z 3 części.

Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności m.in. do prowadzenia statystyk, personalizowania reklam i poprawy funkcjonalności .Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług i statystyk.. Ale trzeba się skupić na maturze, bo bez matury nie ma szans na żadne studia.. Dzieje się tak dlatego, że w takiej sytuacji masz niezrealizowaną 1/3 tematu.. Dlatego przygotowałam dla Was 10 rad jak zdać maturę ustną z języka polskiego.. Wypowiedź własna.. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.. Dla wielu uczniów nie jest to jednak tak oczywiste, a za naukę do matury zabierają się dopiero w klasie maturalnej.. 0 punktówBardzo ograniczony zakres środków językowych, wyłącznie najprostsze środki językowe.. Napisz 250 słów.. 3 pkt za sposób realizacji tematu max.. W obu także trzeba napisać wypracowanie i liczy się, by było "na temat".. Rozpoczniesz dokładnie o godzenie 9:00.. Przeanalizuj nowy sposób ich liczenia max.. To wypracowanie na jeden .Dlatego przygotowałam dla Was 10 rad jak zdać maturę ustną z języka polskiego.. Ale diabeł tkwi w szczegółach, i trzeba przyłożyć się do matury ustnej równie mocno jak do pisemnej.. Popełnienie błędu kardynalnego skutkuje niezdaniem matury z języka polskiegoKiedy odbędzie się matura z języka polskiego w 2022 roku?.

Od 2015 roku część ustna matury z języka polskiego ma nową formę.

Odpowiedź na pytania egzaminatora.Egzaminy na studiach to dopiero wyzwanie!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt