Interpretacja eeg głowy

Pobierz

Wyjaśniamy, kiedy wykonuje się badanie za pomocą encefalografu, na czym polega, co wykrywa i ile trwa, a także w jaki sposób można wykorzystać jego wyniki.Eeg głowy dziewczynka lat 12.zapis wykonany w czuwaniu.modyfikowany artefaktami ruchowymi i mięśniowymi.Zróżnicowany przestrzennie.symetryczny i synchroniczny.RZ nieobecna.czynność podstawową stanowią fale alfa 8-10Hz o amplitudzie do 18uV z domieszką bardzo nielicznych rozsianych fal theta 7Hz o amplitudzie tła.w okolicach przednich dominuje niskonapięciowa beta z domieszką fal .Badanie EEG powinno być wykonane, jeśli u pacjenta zaobserwowano zaburzenia neurologiczne, w tym znaczne problemy z pamięcią i koncentracją.. 9,5-10 c/s amplitudzie do 80 uV oraz odcinków rytmu beta.Interpretacja wyniku EEG głowy - , zapis EEG u 10-letniego chłopca jest dopuszczalny o ile syn nie wykazuje w swoim zachowaniu przejawów padaczki.. Wskazaniem do wykonania badania EEG są również zaburzenia wzroku, jąkanie się, pojawiające się bóle głowy, problemy ze snem, nadpobudliwość, omdlenia oraz utrata przytomności.Ból głowy i zaburzenia wzroku a interpretacja wynik EEG.. Najczęściej spotykany w szpitalach.. W odprowadzeniach podłużnych znad prawej okolicy przedczołowo-czołowej rejestruje się kilkakrotnie kilkusekundowe odcinki czynności wolnej złożone z fal theta5-6c .Interpretacja opisu badania EEG głowy Szanowni Państwo!.

Wyniki badania EEG - interpretacja.

Badanie wykonywane jest w pozycji leżącej lub .Proszę o interpretacje wyniku EEG Opis badania Zapis wykonano w czuwaniu Czynność podstawowaw okol.ciemieniowo-potylicznych składa się z fal alfa 9-10Hz o ampl.. Rz-zaznaczona Hw i Fst-bez istotnego wpływu na wynik badania.. Wskazania do badania EEG.. W tym wypadku podczas pomiarów na sali może znajdować się rodzic, który przytuli leżącego na łóżku maluszka.Wszelkie nagłe dolegliwości jak: bóle głowy, zawroty, mdłości, senność itp. Witam , bardzo prosze o interpretacje wyniku EEG głowy.. Wyniki elektroencefalografii składają się z wykresu fal mózgowych oraz opisu.EEG głowy można wykonywać również dzieciom.. Posiadającym certyfikaty techniczne i jakości.. Elektroencefalografia głowy pozwala również wykryć w niektórych przypadkach przyczyny jąkania się.. 11-13-2014, 19:49 #1. sarnisz.. Zapis EEG ze zmianami rozsianymi , bez zmian napadowych ?. Interpretacja wyników EEG to zadanie lekarza.. w ciąży zapis nieprawidlowy eeg z bolami glowy prawej skroni i tylu prawej czesci glowy w 11 tyg trafilam do szpotala z takimi wlasnie bolami zrobiono mi eeg glowy zapis nieprawidlowy z czynną napadliwością średnch fal theta.. Badanie EEG wykonywane jest nowoczesnym , cyfrowym aparatem EEG nowej generacji.. Podczas prowadzonych przeze mnie szkoleń słyszę nierzadko od elektroencefalografistów, że sztuka interpretacji EEG zdegradowała się do oceny: zarejestrowano .Elektroencefalografia (EEG) − nieinwazyjna metoda diagnostyczna służąca do badania bioelektrycznej czynności mózgu za pomocą elektroencefalografu.Badanie polega na odpowiednim rozmieszczeniu na powierzchni skóry czaszki elektrod, które rejestrują zmiany potencjału elektrycznego na powierzchni skóry, pochodzące od aktywności neuronów kory mózgowej i po odpowiednim ich .EEG służy również do monitorowania pracy mózgu u osób chorych na padaczkę, z licznymi napadami, a także w trakcie operacji na tętnicy szyjnej lub sercu, oraz do oceny zaburzeń snu..

Rz zaznaczona.Re: interpretacja wyniku eeg 10latki - PILNE!

Zapewne konieczne będzie wykonanie badań obrazowych głowy (tomografia lub rezonans) o ile jeszcze nie były wykonywane.. co to oznacza , osoba ma 21 lat.Samo badanie eeg nie jest wyrocznią ważne z jakiego powodu to badanie było zlecone, ok 25 % zdrowych ludzi.. Nowy użytkownik Zarejestrowany Nov 2014 Postów 3.. Badanie EEG wykonywane jest nowoczesnym , cyfrowym aparatem EEG nowej generacji.. Rodzaje badań EEG: EEG w czuwaniu-standardowo zapis trwa około 20-30 minut.. Mam prośbę o interpretację następującego opisu badania EEG głowy mojej mamy (74 lata, osoba cierpiąca od lat na bezsenność i myślę, że depresję ): Opis EEG W zapisie widoczna jest czynność fal alfa 10-11c/s o amplitudzie do 50uV reagująca na otwieranie oczu.Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku eeg głowy.. ulubione .. Czynność podstawowa w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych możliwa do interpretacji incydentalnie (w okresach pełnej relaksacji) i składa się z fal alfa 11Hz.. neurologicznej, gdzie miałam się zgłosić jak juz będę miała wynik badania eeg.. Posiadającym certyfikaty techniczne i jakości.. Jest to eeg zrobione po ataku podobnym do padaczkowego u 30 letniego mężczyzny.Na głowie pacjenta umieszcza się czepek z odpowiednio 16 lub 24 elektrodami, przed ich założeniem skóra głowy musi być odtłuszczona, dla poprawienia przewodnictwa elektrody smaruje się specjalnym żelem..

Badanie EEG zlecane jest również przy częstych bólach głowy.

Przygotowanie do badania EEG Badanie EEG nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań.Elektroencefalografia (elektroencefalogram, EEG) to badanie elektrofizjologiczne, które wykorzystuje fakt, że komórki mózgowe komunikują się ze sobą przy pomocy impulsów elektrycznych o niewielkim napięciu i natężeniu.Jego celem jest bowiem ocena, czy proces ten zachodzi prawidłowo.. Jak już napisałem wcześniej, jest niezastąpiony w diagnozowaniu ognisk padaczkowych.. Byłam u okulisty i laryngologa, którzy stwierdzili, że wszystko jest w porządku.. Eeg w załączniku.Interpretacja EEG u 21-latka .. Podczas badania EEG pacjent powinien być zrelaksowany, leżeć nieruchomo i nie odzywać się.Badanie EEG, czyli elektroencefalografia głowy, pozwala określić stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego poprzez ocenę bioelektrycznej czynności mózgu.. https .Badanie EEG - obecnie najczęściej wykonywany rodzaj badania elektroencefalograficznego w Polsce.. Zapis niskonapięciowy bez należytego zróżnicowania przestrzennego.. około 9c/s amplitudzie 40uV oraz odcinków beta.. w ciąży zapis nieprawidlowy eeg z bolami glowy prawej skroni i tylu prawej czesci glowy w 11 tyg trafilam do szpotala z takimi wlasnie bolami zrobiono mi eeg glowy zapis nieprawidlowy z czynną napadliwością średnch fal theta..

Wątki (9340) Moderatorzy; Temat: interpretacja wyniku eeg głowy dziecka (1) odpowiedz nowy wątek .

Kilka dni temu poszłam zrobić badanie EEG i proszę ich interpretację.Temat: Interpretacja wyniku EEG głowy.. Obecność fal ostrych powinna zaniknąć w miarę rozwoju chłopca - sprawdź bezpłatne porady medyczne on-line przez Internet, zadaj pytanie za darmoWskazaniem do badania EEG głowy u dziecka są omdlenia, ataki drgawkowe, zaburzenia świadomości i poważne urazy głowy.. Badanie wykonywane jest w pozycji leżącej lub .interpretacja wyniku eeg głowy dziecka; Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta.. Wyniki EEG są dostępne tego samego lub następnego dnia.. Miało to miejsce dwukrotnie w odstępie tygodnia, w czerwcu.. bole mialam 4 dni wczesniej.Mam prośbę o interpretację eeg mojej Teściowej, która wykonała je z powodu zwrotów głowy z krótkotrwała utratą przytomności w trakcie, gdy prowadziła samochód.. Interpretacja wyników EEG przez neurologa opiera się na analizie częstotliwości oraz amplitudy zapisu fal mózgowych.Witam od jakiegoś czasu mam bóle głowy w lewej części, czasami czuje jakby mnie ściągało na bok oraz miewami problemy z równowagą.. Rodzaje badań EEG: EEG w czuwaniu-standardowo zapis trwa około 20-30 minut.. Zobacz, z jakich powodów dziecko może się jąkać.. Wskazaniem do badania są objawy nieprawidłowej czynności mózgu, na przykład napady padaczkowe, a także stan po urazie głowy.Miałem EEG i proszę o interpretację: Badanie wykonano w czuwaniu.. Dopiero wtedy w oparciu o wywiad, badanie neurologiczne, EEG i badanie obrazowe będzie możliwe postawienie rozpoznania.Wyniki badania EEG głowy przedstawione na elektroencefalogramie zawsze muszą zostać zinterpretowane przez specjalistę.. W związku z tym elektroencefalogram jest ważną metodą diagnostyczną u pacjentów z zaburzeniami .Interpretacja wyniku badania EEG głowy Czynność podstawowa EEG syntetyczna złożona z rytmu alfa o częst.. Tam pani w rejestracji poinformowała mnie, że pierwsze wolne terminy są dopiero w styczniu.Wszelkie nagłe dolegliwości jak: bóle głowy, zawroty, mdłości, senność itp. bole mialam 4 dni wczesniej.Interpretacji tego musi dokonać neurolog prowadzący dziecko.. Przez Martamarta w dziale Forum neurologiczne Odpowiedzi: 0 Ostatni post / autor: 06-01-2011, 22:32. interpretacja wynikow eeg .Ból głowy i zaburzenia wzroku a interpretacja wynik EEG.. Przez katarzynapbw w dziale Forum neurologiczne Odpowiedzi: 1 Ostatni post / autor: 02-09-2013, 12:01. interpretacja badania eeg.. W niektórych wypadkach zleca się przeprowadzenie badania niemowlakom.. Dziś odebrałam opis eeg i zadzwoniłam do przychodni wg wcześniejszych zaleceń..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt